"Mediální aktivity Cyrila Svobody byly nejprve neférové, podpásové a nepodložené faktickými argumenty, tedy lživé. V druhé etapě se staly hloupou snůškou demagogických tvrzení bez náznaku schopnosti uznat argumenty a realitu. Ve třetí a zatím poslední fázi se konání Cyrila Svobody stalo nejenom hloupým, ale už dokonce i směšným,“ komentoval Bém na dotaz Práva středeční vyjádření šéfa lidovců.

Čtete také: Lidovci chtějí překazit plán ODS zvýšit v Praze počet volebních obvodů

Lidoveckou novelu zákona stanovující, že je Praha jedním volebním obvodem pro volby do zastupitelstva, označil primátor za absurdní. Lidovci uvádí, že návrhem chtějí zabránit ODS rozdělit metropoli na více volebních obvodů tak, aby to vládnoucí ODS vyhovovalo podle momentálního rozdělení preferencí v hlavním městě. [celá zpráva]

"Absurdní návrh změny zákona o Praze, fakt, že reaguje pan Svoboda na jakési údajné spekulace, a to navíc zcela diletantským způsobem, jenom dokumentuje, že Cyril Svoboda nemá elementární právní pojetí o legislativním prostředí hlavního města Prahy, a že je schopen pro účelový cíl vydrápat se do Poslanecké sněmovny použít jakýkoliv nástroj, znectít kohokoliv, a to jakýmkoliv nástrojem,“ míní Bém.