Slovenský skandál s cvičením v ostrém provozu, kdy se trhavina dostala do zavazadla cestujícímu na lince do Irska, označil Pecina v nedělním diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce za nešťastný.

„V České republice se to stát nemůže,“ ujistil Pecina s tím, že však nemůže prozrazovat metody cvičení. Zároveň dal najevo, že bude prosazovat zavedení osobních skenerů i na pražském letišti.

„Postoj vlády nebyl definován,“ řekl Pecina, přestože si uvědomuje, že toto opatření může cestující spíše obtěžovat. Navrhuje zavedení skenerů postupně - nejprve na lety do USA a Izraele. V takové případě půjde jen o asi 20 miliónů a Letiště Praha nebude potřebovat pomoc od státu.

Podle Peciny však může být schválena evropská direktiva o plošném zavedení tělesných skenerů, která by náklady na zavedení náročného zařízení vyhnala do miliard.

Letiště Praha v současnosti počítá, že vynaloží letos na posílení bezpečnosti letos rekordních 180 miliónů korun a do roku 2014 mají náklady dosáhnout téměř půl miliardy. To je téměř dvojnásobek než v období 2006 až 2009.