K jednání, které se nově koná o týden později, by se měli dostavit oba manželé. Sice bylo mezi nimi dosaženo dohody o výchově dětí, ale podle informací Práva nemají uzavřenu předběžnou dohodu o rozdělení majetku. Soud tak chce vyslechnout oba manžele.

Podle informací Práva byl podán návrh, aby se jednání konalo s vyloučením veřejnosti, ale soud o tom zatím nerozhodl. Verdikt by mohl padnout už při prvním stání. 

Dnes po poledni k termínu 11. ledna místopředsedkyně a mluvčí soudu Zuzana Barochová uvedla:"Samozřejmě nemáme zaručeno, že opravdu proběhne. Je to tak nařízeno, ale může se stát cokoli.“ A stalo se, odpoledne byl termín posunut.

Posunutí potvrdila mluvčí soudu

Mluvčí soudu odpoledne Právu nakonec potvrdila, že stání bude odloženo o týden, tedy na pondělí 18. ledna, protože se nemůže dostavit jeden z advokátů. Potvrdila také, že byl podán návrh, aby se jednání konalo s vyloučením veřejnosti. „Zda-li tomu soudkyně vyhoví, je samozřejmě jiná věc,“ uvedla Barochová.  

Právo již na začátku prosince informovalo, že žádost o rozvod předsedy ODS Mirka Topolánka a jeho ženy Pavly leží u soudu.

Topolánek, který opustil manželku kvůli místopředsedkyni Sněmovny Lucii Talmanové (ODS), už v listopadu naznačil, že se rozvod blíží.

Ke svému soužití s manželkou tehdy poznamenal: "Měl jsem strašně krásný vztah se svojí ženou, dnes máme částečně mezi sebou poměry vyřešeny, ten proces probíhá.“ Topolánková ještě na jaře rozvod odmítala a spekulovalo se, že za tím jsou nevyřešené majetkové otázky. 

Další podrobnosti: Rozvod manželů Topolánkových začne projednávat pražský soud

Podle zákona je pro rychlost řízení důležitá shoda na majetkovém vypořádání a zejména o nezletilých dětech. Ty jsou však již odrostlé, proto by Topolánkovi mohli být rozvedeni ještě před květnovými volbami do Sněmovny a soc. dem. by ztratila jeden z terčů pro osobní útoky na šéfa ODS. Zatím občas poukazuje na Topolánkovy neuspořádané rodinné poměry.

V souvislosti se svým blížícím se rozvodem s manželkou Pavlou před časem Topolánek požádal o citlivý přístup. "Každý má přeci právo, aby tato pro něho citlivá osobní záležitost proběhla v klidu a v soukromí," uvedl. Slíbil také, že až bude rozvedený, poskytne médiím všechny potřebné informace. [celá zpráva]