V jednu chvíli však staršímu muži, který se pravidelně k akcím klubu přidává, uplavala bota, a tak se pro ni obrátil zpět k jezu. Tam ale unaveného plavce strhl nečekaně silný proud a lidé tak měli možnost sledovat jeho záchranu na vlastní oči.

Trápení jednoho z otužilců přihlížely stovky lidí.

Trápení jednoho z otužilců přihlížely stovky lidí.

FOTO: Jana Pechová, Právo

K plavcům se posléze musel přidat i dozorující potápěč, neboť vysíleného muže, který má na suché zemi problémy s chůzí, bylo náročné dostat po kluzkém splavu z vody. Nakonec se ale akce skončila dobře, otužilec odcházel od vody po svých a s úsměvem na rtech.

Muži musel pomoci na souš přítomný potápěč.

Muži musel pomoci na souš přítomný potápěč.

FOTO: Jana Pechová, Právo

Na Nový rok se sešli i potápěči z jihu Čech

V hloubce zhruba 40 metrů na dně Římovské přehrady oslavila Nový rok desítka jihočeských potápěčů. Tradici silvestrovského potápění založili před lety profesionální hasiči z Českého Krumlova. Do chladných vod se kromě nich ponořilo i několik potápěčů ze sportovních klubů v Českém Krumlově a Českých Budějovicích.

Počet potápěčů byl omezený, provoz této přehrady má totiž svá přísná pravidla a zimní ponory jsou navíc určeny pouze pro dobře technicky vybavené a zkušené potápěče. Teplota vody se ve čtvrtek pohybovala okolo pěti stupňů Celsia, stejně jako teplota vzduchu. Původně se sice měl silvestrovský ponor odehrát pod ledem, ale oteplení tento záměr zhatilo.

Potápěči končí silvestrovský ponor v Římovské přehradě.

Potápěči končí silvestrovský ponor v Římovské přehradě.

FOTO: Petr Pokorný, Právo