České deníky upozorňují na "nezodpovězené otázky" v souvislosti s jeho novým stodesetimetrovým bytem v centru, který je dáván do souvislostí s developerskou firmou Navatyp spojovanou s částí pražské ODS. [celá zpráva]

"V posledních dnech dokonce i naši noví sousedé zakusili stinné stránky mediální pozornosti. Nemyslím si přitom, že by si jakkoli zasloužili vyrušování od novinářů, kteří usilují o vytvoření další senzace," uvedl Topolánek v prohlášení. O okolnostech nového bydlení šéfa ODS jako první informoval deník Blesk.

Topolánek zdůraznil, že byt s partnerkou Lucií Talmanovou získali přes realitní kancelář a platí standardní tržní nájemné. Média požádal, aby nevydávala "domněnky za ověřená fakta ve smyslu jedna paní povídala a tak to bude pravda".

V souvislosti se svým blížícím se rozvodem s manželkou Pavlou šéf občanských demokratů požádal o citlivý přístup. "Každý má přeci právo, aby tato pro něho citlivá osobní záležitost proběhla v klidu a v soukromí," uvedl. Slíbil také, že až bude rozvedený, poskytne médiím všechny potřebné informace.

"Rozhodnuto může být během jednoho stání"

Podle deníku Právo je žádost o rozvod podána u Obvodního soudu pro Prahu 6. Topolánek žije s Talmanovou oficiálně od ledna 2007, v červenci téhož roku se jim narodil syn Nicolas. Jejich poměr vyšel najevo už v červnu 2006, kdy se v bulvárním tisku objevila nepříliš kvalitní fotografie.

Podle zákona je pro rychlost řízení důležitá shoda na majetkovém vypořádání a zejména o nezletilých dětech. V případě dohody, která je kvůli velkým dětem u Topolánkových docela pravděpodobná, by podle právníků mohl rozvod proběhnout při jediném stání.

Topolánek má se svou ženou Pavlou, která působí jako kancléřka na Vysoké škole finanční a správní, dvě dcery Petru (30) a Janu (26) a syna Tomáše (17). Zatímco Jana drží s matkou, Tomáš tráví každou volnou chvíli s otcem.

Talmanové, kterou již Topolánek označuje za snoubenku, zůstali z předchozího partnerského vztahu desetiletý syn Ondřej a o rok starší dcera Eliška Linda.