Protestující před budovou večírku mají transparenty s nápisy: "Příjemné poblití přejí vaši propuštění" či "Poslední večeře panstva z BNV".

Ředitelka firmy Petra Barešová řekla, že odboráři nebudou na večírek vpuštěni, ale budou jim každou půlhodinu nabízeny teplé nápoje. Nosili jim například horkou čokoládu nebo čaj.

Odboráři protestují před budovou, kde se večírek koná

Odboráři protestovali před budovou, kde se večírek koná

FOTO: Jan Hadrejch, Právo

Luboš Olejár z odborového svazu řekl, že chtějí omluvu za pozvánku, kterou firma rozeslala svým partnerům. Dělala si v ní legraci z propouštění v Dopravním podniku. BNV Consulting pro pražský dopravní podnik zajišťuje audity, na jejichž základě se ve firmě propouští, a také outsourcing, o němž odbory tvrdí, že není vždy výhodný.

Pozvánka na večírek

FOTO: Novinky

Barešová, která v komiksové pozvánce také vystupuje, před půl osmou vyšla ven mezi protestující a zopakovala, že firma se omlouvat nebude. Pozvánka prý byla myšlena v nadsázce.

Olejár chce v případě, že se firma neomluví, vyzvat magistrát, aby všechny organizace, které město řídí, ukončili s BNV spolupráci. Kromě dopravního podniku je to například i zoo.

Ředitelka BNV Consulting Petra Barešová a odborový předák Luboš Olejár

Ředitelka BNV Consulting Petra Barešová a odborový předák Luboš Olejár

FOTO: Jan Handrejch, Právo