"K nominaci Jana Fischera na post eurokomisaře za Českou republiku jsme dospěli po složitých jednáních v uplynulém týdnu jako zatím k jediné možné alternativě," uvedl Topolánek s tím, že Fischer je akceptovatelným kandidátem pro ODS i ČSSD.

"On sám o roli eurokomisaře projevil zájem, několikrát o tom sám jednal a včera také potvrdil, že je připraven nominaci přijmout. Nerozumím proto zcela obratu v názoru, který naznačují jeho poslední mediální vyjádření," doplnil předseda občanských demokratů.

O Fischerovi jako o možném budoucím českém eurokomisaři se mluví od pátečního večera. Premiér však dopoledne prohlásil, že svoji budoucnost nevidí v profesionální politice. [celá zpráva]

Čtěte: Celé prohlášení premiéra Jana Fischera

Šéf ČSSD Jiří Paroubek v sobotu odpoledne uvedl, že se ještě ani oficiálně nevyslovil pro Fischerovu kandidaturu, jde podle něj o předčasnou věc. Doplnil, že má v plánu jednat i s kandidátem Strany zelených na bruselský post, s ekonomem Janem Švejnarem, kterého ČSSD podporovala také v minulých prezidentských volbách.

Celé prohlášení Mirka Topolánka čtěte zde