Stav třicetiletého pacienta, který leží v nemocnici již druhý týden, zůstává stejný. "Nelepší se, ale ani nehorší. Zůstává v umělém spánku, napojený na umělé plicní ventilaci," popsala Marková.

Druhý muž ve věku 55 let je na tom trochu lépe, ale i jeho stav je vážný. "Také on je napojený na plicní ventilaci, v péči oddělení ARO," uvedla Marková s tím, že podobně jako v předchozích případech se u muže spojily jiné zdravotní problémy s chřipkou. [celá zpráva]

V Karlovarském kraji jde již o třetí případ závažných komplikací v souvislosti s chřipkou. Jednatřicetiletá žena, která byla s prasečí chřipkou hospitalizována, na následky souvisejích komplikací v říjnu v nemocnici zemřela. [celá zpráva]

Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by nakažení pacienti byli mezi sebou v kontaktu. Podle všeho se tak nakazili nezávisle na sobě.

Jeden z tvůrců pandemických plánů pro ČR Václav Chmelík minulý týden uvedl, že země  stojí na prahu pandemie prasečí chřipky. Virem pandemic H1N1 podle posledních informací zatím onemocnělo 351 Čechů.