Baxa připustil, že jej zarazilo, když chomutovská primátorka před časem v souvislosti se svým studiem tvrdila, že má plný index, ale zároveň si nepamatuje jméno jediného vyučujícího. Nahlédl proto do své evidence, kde si dělá u záznamy o docházce svých studentů. Řápková měla být mezi nimi, ale kolonka u jejího jména je prázdná. Nedocházela ani na paralelní seminář některého z kolegů. Přesto má ve fakultním systému tři zápočty a zkoušku.

"Studovala jsem doporučená skripta doma a do Plzně jezdila na zkoušky," řekla dříve Právu ke svému studiu Řápková.

Dalším paradoxem ve studiu chomutovské političky je skutečnost, že dva semináře a zkoušku složila podle záznamů na katedře v jeden den. První atestaci navíc získala ještě o rok dříve, než měla vůbec začít navštěvovat seminář trestního práva. 

Jiří Pospíšil, který byl prozatím pověřen vedením fakulty má za to, že zápočty a zkoušku mohla Řápková získat u někoho z bývalého vedení, tedy u bývalého děkana Jaroslava Zachariáše nebo u bývalých proděkanů Milana Kindla či Ivana Tomažiče. Případ bude šetřit komise, kterou jmenoval rektor.

Zatím posledním, u koho se vznáší otazník nad způsobem, jakým získal titul na plzeňských právech, je poslanec ODS Marek Benda. Jeho magisterská práce nemá podle informací České televize požadovaný rozsah. [celá zpráva

Se situací na fakultě se bude muset vypořádat nový děkan, kterého bude v pondělí volit askademický senát. Na tento post kandiduje nynější pověřený děkan a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil a advokát Karol Hrádela.