Delegáti ústecké krajské konference ČSSD nakonec naprostou většinou schválili usnesení, v němž vyjadřují podporu jeho postojům a žádají ho, aby se do klubu vrátil. "Pro mne je velmi důležité, že mi delegáti vyjádřili podporu," poznamenal odbojný poslanec.

Vystoupením z poslaneckého klubu ČSSD Hojdar protestoval proti špatné komunikaci vedení strany s členskou základnou a proti některým krokům reformy veřejných financí. Odbojný poslanec delegátům řekl, že vedení ČSSD stále spíše komunikuje s koaličními partnery než se svým poslaneckým klubem.

Koaliční Unie svobody-DEU podle něj také prosadila do reformních zákonů věci, které se neslučují s programem sociální demokracie. Hojdar kritizoval také privatizaci hnědouhelných dolů. Podle něj by si stát měl ponechat akcie hnědouhelných společností a vložit je například do penzijních fondů.

Koalice se bez něj obešla

Pokud se Hojdar do klubu vrátí, chce prosazovat zájmy sociální demokracie a Ústeckého kraje. "To znamená, že se mohu zdržet, popřípadě hlasovat jinak, než schválí poslanecký klub," zdůraznil Hojdar.

Na připomínku, že někteří delegáti se pozastavují nad tím, že při vystoupení z klubu jejich souhlas nežádal, Hojdar řekl, že svůj postup konzultoval s předsedou krajského výkonného výboru Jaroslavem Foldynou, který s tím souhlasil.

Hojdar se před několika týdny zdržel hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Vláda Vladimíra Špidly se však bez jeho hlasu spolehlivě obešla.