"Očekáváme, že tyto informace obdržíme ještě před jednáním komise, aby je komise mohla prozkoumat před tím, než o této věci budou hovořit pan Hušák a pan ředitel BIS Lang," uvedl Tejc.

Komise má prověřit, zda bylo vyšetřování Sazky ze strany BIS zákonné, či ne. "Já jsem pro to, ať klidně v Sazce proběhne audit, ať se vyšetří vše po stránce finanční i trestněprávní, ale k tomu jsou odpovídající orgány státu, ať už finanční úřady či policie," poznamenal.

Topolánek už dříve v této kauze prohlásil, že BIS rozhodně neúkoloval, Tejc tomu však nevěří a předpokládá, že minimálně ústní pokyn od něj vzešel. Důvodem zahájení vyšetřování měla být skutečnost, že podnikání loterijní společnosti nějakým způsobem ohrožuje vnitřní bezpečnost státu. Topolánek k tomu uvedl, že monitoring sázkových kanceláří má BIS v popisu práce.

O prošetření jednání BIS požádala sama Sazka prostřednictvím svého ředitele Aleše Hušáka. Ve čtvrtek také vyšlo tiskové prohlášení společnosti, v němž označila "výroky, v nichž je společnost obviněna z účasti na pádu vlády, z ovlivňování personálního složení státních institucí nebo z nedostatečné kontroly akcionáři a v nichž je zpochybňována její licence" za nehorázné.