„Beru to jako nedělní obědovou nadsázku, že mám se Zemanem vyhrocené vztahy. Já si ho nevšímám,“ uvedl Paroubek.

Šéf ČSSD zdůraznil, že konkurenčního boje o hlasy levicových voličů se nebojí. „Myslím, že jde o nový politický subjekt pana Šloufa a pana Melčáka. Nemám žádné obavy. Sociální strana, která bude na soc. dem. útočit zprava, tak těch se bát nemusíme,“ řekl Paroubek s odkazem na lobbistu Miroslava Šloufa a přeběhlíka ze Sněmovny Miloše Melčáka (zvolen za ČSSD).

Šlouf tento týden ukončil své členství v ČSSD s odůvodněním, že vedení její vedení škodí lidem. „Vyhrotit vztahy se Šloufem, člověkem, který je spojován s klientelismem a korupcí, tak je to pro mě čest,“ zdůraznil šéf socialistů.

Miloš Zeman

Miloš Zeman

FOTO: Michaela Říhová, Právo

Zemanovu vznikající stranu označil za pidistranu, která nemá žádnou šanci uspět. Poukázal přitom na Stranu důstojného života, již Zeman v posledních volbách podporoval a která podle Paroubka získala v posledních volbách půl procenta hlasů.

„Ten jeho projekt je v zásadě pouze mocenským projektem,“ prohlásil šéf soc. dem. s tím, že „každý hlas pro Šloufovu stranu je pro ODS“ a jejího předsedu Mirka Topolánka a jeho přítele, byznysmana, Marka Dalíka.

Zemanovci jsou součástí útoku zprava

Paroubek nepochybuje o tom, že vznik nové strany je útok na sociální demokracii vedený z pravé strany politického spektra. „Je to politický útok zprava, protože horují pro balíček, ten Zeman sebral se vším všudy,“ zdůvodnil Paroubek, podle nějž je tzv. Janotův balíček v režii pravicové TOP 09.

Zeman se již dříve vyjádřil, že s balíčkem ministra financí Eduarda Janoty v zásadě souhlasí, jen by ho obohatil o zavedení progresivní daně.