„My jsme zatím udělali, co bylo možné časově. Máme seznam policistů, kteří studovali a vybírali si přitom volno - na to máme databáze, které jsou rychle k dispozici. Těch policistů je zhruba 80, kteří jsou takto v systému,“ prohlásil Pecina.

„Jestli někdo soukromě ve svém osobním volnu studuje, tak na to je třeba více času. Já souhlasím s tím, že je třeba chirurgický řez,“ řekl ministr. Podezření podle něj budou vyšetřovat celonárodní útvary.

O kauze plzeňských práv dále čtěte:
Nechám prověřit pravost své rigorózní práce, tvrdí Gross
Ministerstvo zakázalo zveřejnit jména rychlostudentů na plzeňských právech
Pospíšil zveřejnil seznam z plzeňských práv, chybí 180 rigorózních prací
První turbostudent práv má přijít o titul, z fakulty zmizelo i kulaté razítko
Grossova rigorózní práce na plzeňských právech není

Pecina také připustil, že problém podezřelých titulů není krátkodobý, ale sahá až do doby před deseti lety. Jako host pořadu na telemostu potvrdil prozatímní děkan právnické fakulty v Plzni Jiří Pospíšil, že už existuje jasný podklad pro policii, aby byla činná. Informace o tom, že tam studovali policisté zatím nemá. Potvrdil ale podezření, že několik lidí ukončilo pětileté studium titulem během několika měsíců.

Policisté podle Pospíšila mohli využívat kurz tzv. celoživotního vzdělávání, které neslo hodně zvláštní rysy. „Ten už tady v budoucnu probíhat nebude,“ dodal Pospíšil.