Ta se nyní chystá zrušit rozhodnutí o zahájení úkonů v trestním řízení, které odstartovalo první oficiální policejní vyšetřování v této věci.

„V prověřování bude dál pokračovat útvar odhalování korupce a finanční kriminality. Je nutné, aby policie problémy právnické fakulty prošetřovala jako celek a ne je kouskovala po jednotlivých přijatých trestních oznámení. Už jenom proto, že svědci, kteří se mohou v jednotlivých věcech prolínat, by museli vypovídat opakovaně,“ vysvětlila Zelená.

Vyloučit chce Zelená také to, aby se na objasňování podíleli policisté, kteří na právnické fakultě studovali a získali zde titul. „Prošetřováním byl pověřený celorepublikový útvar, jehož personální složení umožňuje vytvořit tým, který bude garantovat, že v něm nebudou policisté spjatí s fakultou,“ prohlásila šéfka zastupitelství.

Podle ní budou pro orgány činné v trestním řízení stěžejní výsledky interních kontrol na fakultě, které tam provádí ať už akreditační komise, fakulta sama nebo ministerstvo. „Ta problematika je velkého rozsahu. Proto předpokládám, že naše rozhodnutí může padnout až za  několik měsíců,“ dodala Zelná.