Paroubek ve čtvrtek na tiskové konferenci v Lidovém domě uvedl, že se na tři umělce, kteří mu pokládali otázky pro knihu „Jaký opravdu je?“, obrátil sám. Pracovali podle něj bez nároku na honorář. „Ty věci proběhly bez platby, to znamená, byla to činnost z jejich strany nehonorovaná,“ prozradil Paroubek.

Lustig a Krampol podle něj chovají sympatie k ČSSD. „To, jestli mají Jiří Krampol a pan Lustig sympatie k ČSSD, to myslím, že ano,“ sdělil Paroubek. Pokud jde o Krause, tam lídr soc. dem. neví. „O jeho sympatiích k soc. dem., přiznám se, nic nevím,“ prohlásil.

Kraus se podle Paroubka na knižním počinu podílel proto, že jej zajímá „udělat něco takového s čelným politikem“. Podle šéfa ČSSD měl Kraus před lety podobnou nabídku v případě šéfa ODS Mirka Topolánka. „Pak k jeho žalu z toho nějak sešlo. Možná, že žal je přehnané slovo, prostě nedošlo k tomu. Což ho asi mrzelo, protože pro něj je to příležitost se tak trošku dostat politikovi pod kůži,“ vysvětlil Paroubek.

Jiří Paroubek s manželkou Petrou na křtu knížky, která má ukázat, jaký opravdu je.

Jiří Paroubek na křtu knížky, která má ukázat, jaký opravdu je.

FOTO: Petr Horník, Právo

Nová publikace o Paroubkovi byla pokřtěna za účasti hlavního aktéra díla ve středu večer v Divadle Hybernia. Lídr soc. dem. v knize například oceňuje Karla Marxe a haní expremiéra a bývalého předsedu soc. dem. Miloše Zemana, kterého označuje za násosku. [celá zpráva]

Publikace je přitom propagačním materiálem ČSSD. Na návrhu obálky a sazbě pracovala jedna z divizí agentury Médea, kterou vlastní mediální magnát Jaromír Soukup. Médea pracuje například pro Paroubkovu manželku Petru.