Náměstek Dusík na dotaz Práva spekulace o možném vystřídání ministra potvrdil. "Ano, mohu vám potvrdit, že jsem o všem s některými lidmi hovořil. Především ale bude záležet na panu premiérovi, koho si vybere. A s ním jsem o tom ještě nemluvil. Pokud by nabídka směřovala přímo od něj, bylo by to pro mě ocenění a rád ji přijmu. Nechci ale nic předjímat. Záleží také na rozhodnutí politických stran," uvedl stávající náměstek. Dusík doufá, že by mohl být přijatelný i pro ostatní strany.

Mám dvě jména, tvrdí ministr k možným nástupcům

Ministr Miko úmysl opustit ministerstvo potvrdil, čeká ještě na jednání premiéra s představiteli Evropské komise. "Říkal jsem už několikrát, že čekám na pondělní jednání pana premiéra s generálním ředitelem DG environment, abych mohl dát definitivní odpověď. Podle mých nynějších informací bych měl odejít, ale nevím k jakému termínu," řekl Právu ministr.


Ministr životního prostředí Ladislav Miko

Ministr životního prostředí Ladislav Miko uvažuje o návratu do EK.

FOTO: Lukláš Táborský, Právo

Miko dále uvedl, že má vytipovány dvě osoby, které by jej mohly v čele resortu nahradit, nechtěl je však konkretizovat. Své působení v čele resortu považuje za úspěšné. Cení si především přijetí zákona o ochraně přírody.

O personálních změnách ve Fischerově kabinetu se hovoří od okamžiku, kdy začalo být jasné, že se volby neuskuteční v žádném z původně plánovaných předčasných termínů letos na podzim.

Někteří členové kabinetu se chtějí vrátit na své původní posty, o dalších možných změnách spekulují strany, které je do vlády nominovaly. ODS projevila nespokojenost s prací ministra vnitra Martina Peciny, z ČSSD zaznívají hlasy volající po výměně ministra zemědělství Jakuba Šebesty.