"Nejsem obviněn z ničeho nezákonného, poslaneckého slibu se držím stejně jako volebního programu KSČM," opáčil Dolejš na dotaz, proč nesloží poslanecký mandát.

Podle něj politik potřebuje "přímé a nepřežvýkané informace", schůzky s představiteli legálních zájmových skupin považuje proto za přirozené, za podmínky jejich transparentnosti. "Na klubu si říkáme, kdo s námi jednal a co chtěl, co máme za objektivní a co nepodpořit," doplnil poslanec.

Sám nicméně připustil, že jeho kauza by mohla sloužit jako "nešťastný, ale účinný podnět" k vážné debatě o zákonné úpravě lobbingu.

Členství v KSČM nebere jako "akt konfese"

Úsměvná situace nastala, když byl poslanec dotazován, zda je v KSČM z přesvědčení. Dolejš uvedl, že členství ve straně nebere jako "akt konfese", neboť stranu vnímá jako praktickou instituci.

Zároveň při této formulaci neopomněl zdůraznit, že není věřící, byť si v jedné z předešlých odpovědí vypomohl konstatováním, že "zaplať pánbůh už žijem v době, kdy se názory tříbí politickou diskusí, a ne mocensky".

Dolejš se v diskusi se čtenáři nechtěl pouštět do spekulací, že by jeho odchod z vedení strany mohl některým spolustraníkům vyhovovat. "Nemyslím, že vnitřní dění v KSČM je v této kauze rozhodující," konstatoval poslanec v reakci na dotaz ohledně politických hrátek uvnitř KSČM.

Nezlobte se na kadeřníka, celý život se kudlám sám

Jednoho ze čtenářů zaujal Dolejšův účes, který údajně působí neupraveně a strašidelně. Poslanci bylo doporučeno, aby změnil kadeřníka. Dolejš připustil, že podobné výtky občas slýchá, nicméně nad záležitostí v podstatě mávnul rukou.

"Nezlobte se na kadeřníka - u něj jsem byl ve svých 48 letech dvakrát v životě - jako malý chlapec a pak po nástupu prezenční vojenské služby, když mi udělali na hlavně předpisový sestřih. Jinak se celý život kudlám sám, tu nakrátko, tu nadlouho - hlavně, aby to nezdržovalo a nepadaly mi vlasy do očí. Možná máte náročnější kritéria, to beru. Ale načesaný krasoň není můj styl,“ vzkázal kritkům svého vzhledu.