"Prozatímním řízením radní pověřili Oldřicha Eliáše z odboru sociálních věcí ostravského magistrátu. Výběrové řízení na nového ředitele by měli radní vypsat na svém příštím zasedání 4. listopadu," řekl Právu šéf kanceláře ostravského primátora Rostislav Honus.

"Nevidím důvod svého odvolání," konstatoval ředitel Hušek s tím, že problémy byly pouze na jednom oddělení jeho domova důchodců a nápravu již sjednal. Údajně je připraven se přihlásit do výběrového řízení, pokud bude splňovat podmínky.

"Za třináct let, kdy byl ředitel ve funkci, se už čas pohnul dopředu. Výběrové řízení již bude předpokládat vysokoškolské vzdělání. Hušek se může přihlásit, ale tento handicap pro něj bude značný a velmi zúží jeho možnosti v řízení uspět," sdělil Právu primátor Aleš Zedník (ČSSD) s tím, že text výběrového řízení má za úkol připravit náměstek Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), jehož resortem je právě sociální oblast a zdravotnictví.

Kritice neušla ani šéfka odboru

Za postupy při řešení stížnosti byla radními kritizována i vedoucí sociálního odboru Jaroslava Rovňáková. Ta již před 11 dny poslala odpověď na stížnost pracovníkům domova, kteří na problémy upozornili. V odpovědi jim dala plně za pravdu. Radní se o existenci tohoto dopisu ale dozvěděli až z médií.

"Odpověď jsme probírali až dnes, přičemž Rovňáková potvrdila, že z magistrátu odešla již 10. října," řekl Aleš Zedník. Také šéf jeho kanceláře Rostislav Honus potvrdil, že si její obsah přečetl nejdříve z novin.

"Jaroslava Rovňáková si myslela, že je schopna celou situaci vyřešit sama a tím přecenila svou roli v celé kauze. Radní jí to vytkli s tím, že by své kroky měla vedení města komentovat v reálném čase a ne až na vyzvání," doplnil primátor Zedník.

Spousta úředníků se dle jeho slov domnívá, že právě oni řídí tento úřad, protože politická reprezentace přichází a odchází. Zedník naznačil, že tento názor budou současní radní tvrdě vyvracet. Svůj postup odmítla Jaroslava Rovňáková komentovat.