Ministerstvo vnitra se po prohraném sporu u Nejvyššího správního soudu z letošního března rozhodlo neponechat nic náhodě. Na novém materiálu se podíleli odborníci z nejrůznějších oblastí.Kabinet bude zastupovat advokát Tomáš Sokol.

„Byli mezi nimi policisté, tajné služby, odborníci na správní právo z řad akademiků, neziskové organizace, advokáti, specialisté na extremismus,“ uvedla ještě před jednáním vlády mluvčí ministerstva Hana Malá.

Nemáme se čeho bát, míní Vandas

Vláda tak dostala na stůl zhruba 60stránkový materiál se stovkami stran příloh. Součástí návrhu jsou i obrazové a audiovizuální záznamy. Ministr vnitra Martin Pecina řekl, že nynější návrh by měl být propracovanější. Vychází mimo jiné i z analýzy prvního rozsudku. 

Pecina nechtěl materiál příliš komentovat a uvedl, že bude zveřejněn až poté, co se s ním seznámí Nejvyšší správní soud. 

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas Novinkám řekl, že rozhodnutí kabinetu víceméně očekával. "Nemáme se čeho obávat," řekl Vandas, který předpokládá, že strana u Nejvyššího správního soudu uspěje stejně jako v prvním případě.