Český přípravek na hojení ran, který se na americkém trhu prodává pod obchodním názvem Wound-Be-Gone (v překladu Zranění odejde), je tak jedním z prvních výrobků neamerického původu, který doporučení APMA získal.

Základem masti je polymerní nosič, který dokáže vázat volné kyslíkové radikály v ráně, které výrazně brzdí proces hojení. Přípravek je určen k léčbě akutních poranění jako popálenin, oparů či řezných ran, tak na bércové vředy, diabetickou nohu a další chronické rány.

Vhodný i pro těhotné ženy

Hemagel lze použít jak k hojení popálenin, odřenin, řezných ran, oparu a prasklin, tak i proti obtížně se hojícím chronickým ranám (bércové vředy, diabetická noha aj.) Je možné jej nasadit u těhotných žen, rodiček po porodu i u kojících matek, neboť účinná látka nevstupuje do organismu a neohrožuje ženu, plod ani narozené dítě.

Ocenění usnadní vstup Hemagelu na americký trh, který ročně vydá na hojení chronických ran přes sedm miliard dolarů (asi 124 mld. Kč). V USA se ročně s podobnými problémy léčí 6,5 miliónu pacientů.

Zatímco v Česku stojí malé, pětigramové balení Hemagelu 140 korun, v USA se totéž balení léku prodává podle údajů z webových stránek Wake Pharma a Make-Me-Heal za 20 až 30 dolarů (cca 360 až 540 korun). To je dvaapůlkrát až čtyřikrát více než v Česku.