Kandidátní listiny, které strana TOP 09 v úterý zveřejnila, dokazují, že nový subjekt spolupracuje s hnutím Starostové a nezávislí. Například na volební listině Středočeského kraje, kde povede TOP 09 do hlasování Kalousek, je z 36 kandidátů 19 starostů či místostarostů. Ze 17 libereckých kandidátů osm.

Za TOP 09 kandiduje 78 žen, z toho jsou tři v čele kandidátních listin. Celkem 137 kandidátů je členem TOP 09, dalších 21 pochází z hnutí Starostové a nezávislí a 207 je bezpartijních včetně mnoha starostů. Řada kandidátek byla obsazena členy strany TOP 09 a ostatními půl na půl, některé dokonce zipově. Výjimkou je pražská kandidátka, na které členové TOP drtivě převládají. Hlásí se mezi ně i poslanec František Laudát, zvolený v roce 2006 za ODS.

Členka ODS Jitka Hoplíčková se objevila na prvním místě pražské kandidátky strany Suverenita, kterou vede bývalá europoslankyně Jana Bobošíková. Také tato strana dnes podala kandidátky do všech krajů. V Královehradeckém kraji je jejím lídrem pedagog ve škole pro děti, žáky a studenty se sluchovým postižením Jiří Procházka. Plzeňskou kandidátku Suverenity povede starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík. Bobošíková bude kandidovat v Ústeckém kraji.