Kemp lidem zaplatilo město, řekl mluvčí městské části Praha 3 Jeroným Janíček. Asi deset nejbližších členů rodiny stále zůstává na vlastní žádost před nemocnicí.

Chlapce převezli záchranáři do nemocnice poté, co se v úterý při koupání ve Staré Boleslavi málem utopil. Nyní je podle informací rodiny v kómatu a jeho šance na přežiti jsou padesát na padesát. "Je pro naši rodinu velmi důležitý, je to něco jako král," řekl zpravodajce ČTK před nemocnicí příbuzný nemocného.

Další desítky příbuzných se na podporu mladíka sjíždějí do Prahy z Polska a z Německa. V kempu na Pražačce chtějí Romové zůstat, dokud se stav jejich příbuzného nezlepší. Bydlet tam budou ve vlastních stanech. Na místě si hned začali vařit jídla na propanbutanových vařičích.

Podle Janíčka s nimi v kempu radnice zatím počítá přes víkend, pak uvidí, jak se bude situace dál vyvíjet. "Když se sjede tak velká rodina, tak to radnice i policie musí řešit, poskytli jsme jim nutný servis k zajištění pořádku," uvedl Janíček. Radnice prý chtěla předejít stížnostem obyvatel žijících v okolí nemocnice, také se obávala možných útoků na Romy od extremistů.