Věci veřejné již na začátku června oznámily, že chtějí publicistu Johna postavit do svého čela v podzimních předčasných volbách do Poslanecké sněmovny.

"Radek John je velmi známá osobnost s velmi velkým kreditem. Už z dob svého působení v TV je znám z mnoha kauz, kde se zastal běžných občanů," uvedl před časem odcházející předseda strany Škárka, který Johna podpořil i sobotní na stranické konferenci.

Čtyřiapadesátiletý John nedávno opustil TV Nova, kde byl spojen s jedním z nejstarších pořadů, publicistickým týdeníkem Na vlastní oči. Podle médií bylo na vině pravděpodobně Johnovo angažmá ve společnosti Ora print, blízké pražskému podnikateli Romanu Janouškovi. John v ní od roku 2002 působí jako předseda představenstva. Společnost je spojována s netransparentní téměř čtyřmiliónovou zakázkou na výrobu audiovizuální zvěřinové kuchařky pro státní podniky Lesy ČR.

Věci veřejné jsou malá politická strana, v současné době mají své zastupitele v městských částech Praha 1 a 5. Ve volbách do Evropského parlamentu získala 2,4 procenta hlasů.