"Budeme upřednostňovat klidnou a korektní kampaň, která se bude týkat konkrétních věcí. Přál bych si, aby byla kampaň věcná a aby nesklouzla k nepodstatným věcem a osobním výpadům,“ uvedl Zaorálek. Za ním se na dalších místech umístili poslanci Alfréd Michalík a Petr Rafaj.

Lídrem kandidátky ČSSD Zlínského kraje do podzimních voleb do Sněmovny je místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Na dalších místech zvolila krajská konference stávající poslance Josefa Smýkala, Františka Novosada a Antonína Seďu. Na pátém místě je podnikatelka Miroslava Strnadlová ze Zlína.  

Krajská nominační konference ČSSD v Liberci rozhodla, že do boje o mandáty ve Sněmovně půjde z prvního místa bývalý skokan na lyžích a současný poslanec Pavel Ploc. Druhým nasazeným bude další poslanec Cyril Zapletal a za ním Michal Kraus. Pro něho je to po „kakaové aféře“ a následném odchodu z politiky opět návrat na výsluní. Z třetí pozice na kandidátce by měl být do sněmovny bezpečně zvolen.

Oproti minulým volbám, kdy v Libereckém kraji vyhrála ODS a ČSSD získala jen tři mandáty, má organizace ambici získat tentokrát ve Sněmovně alespoň čtyři křesla. V případě úspěchu by se tak dostal do parlamentu Radek Polma nominovaný za Jablonecko. 

Orgoníková opět vévodí kandidátce v Hradci

Do čela kandidátky sociálních demokratů v Královéhradeckém kraji v sobotu zvolili delegáti krajské nominační konference Hanu Orgoníkovou. Na druhé místo kandidátky delegáti postavili poslankyni Vladimíru Lesenskou, ze třetí pozice bude o zvolení usilovat poslanec Robin Böhnisch. Informovala o tom Orgoníková.

V hradeckém kraji byla lídrem ČSSD i při volbách v roce 2006. Na druhém místě tehdy kandidoval Evžen Snítilý z Náchoda. Loni v únoru Snítilý hlasoval při prezidentské volbě pro Václava Klause. Náchodští sociální demokraté jej pak za to kvůli porušení stanov vyloučili ze strany. Snítilý však ve Sněmovně jako nezařazený zůstal.