Jen zlá vůle a zlomyslná arogance se snaží evokovat v těhotné ženě pocit, že její manžel tráví čas s jinými ženami, a jen žena pochopí, jak hluboce může tato dezinformace těhotnou ženu zasáhnout,“ uvedl ve středu Paroubek v tiskovém prohlášení. Sdělil, že jde o „nechutný osobní útok na mne a moji těhotnou ženu“.

Dodal, že herečku Brožovou od úterý minulého týdne neviděl. „Stejně tak jsem se ve zmíněný večer nesešel dokonce ani s Davidem Rathem,“ uvedl Paroubek. „Zcela lživá je následná konstrukce v titulku serveru iDnes.cz ´Paroubek a Brožová trávili ´rezignační večer‘ v luxusním hotelu´, neboť může ve spojitosti s výše popsanými nepravdami navozovat dojem, že se jedná o jiný než pracovní vztah,“ doplnil předseda ČSSD.

Informaci o pátečním večeru v pražském hotelu Kempinski, naproti Lidovému domu, za účasti Paroubka, Brožové a Ratha přinesla včera MF Dnes. Podle zdroje deníku celá skupina strávila večer v prezidentském apartmá, které stojí přes 130 tisíc korun na den.

Paroubek oznámil, že bude proti deníku postupovat právní cestou. „Protože míra lží a výmyslů v tomto článku dosáhla neúnosnou mez a dotkla se mne i mojí rodiny, obrátil jsem se na svého právního zástupce s žádostí, aby podnikl příslušné právní kroky, pokud se MF Dnes za tyto lži neomluví,“ konstatoval.

Později na tiskové konferenci ve Sněmovně prohlásil, že se jeho ženě vedení redakce omluvilo. „Tím je celá nechutná záležitost uzavřena. Já jsem žádný večer ani noc s Kateřinou Brožovou v hotelu Kempinski nestrávil,“ sdělil Paroubek. Omluvu pro Kateřinu Brožovou nežádal.