"Chci Stranu zelených jako striktně středovou stranu, liberální a zelenou, která překonává pravolevé schéma. A tohle rozhodně není projekt TOP 09, a proto si tu spolupráci nedokážu představit," řekl Liška, který odmítl prozradit, kdo konkrétně mu nabídku učinil.

Odklon Karla Schwarzenberga, který je nyní jediným kandidátem na předsedu TOP 09, od Strany zelených vysvětlil Liška tím, že exministrovi zahraničí vadí jako úřadující předseda SZ. Schwarzenberg mu to prý řekl ve středu. Na čtvrteční prezentaci TOP 09 nicméně senátor a lídr nové strany Lišku chválil a vyjádřil přesvědčení, že v čele SZ uspěje. 

Liška mu tento optimismus neopětoval, když na Impulsu uvedl, že straně TOP 09 ve volbách nedává příliš velké šance, má podle něj vágní program a okoukané politiky. "To, co lidé chtějí, je nový design, nové tváře, změnu," uvedl Liška s tím, že to Kalouskova strana přinést nemůže.

Po debaklu ve volbách do Evropského parlamentu rezignoval na počátku týdne na funkci předseda SZ Martin Bursík, opustit vedení se chystá i Kateřina Jacques. Vedením strany byl pověřen právě dosavadní první místopředseda zelených Liška.

Strana TOP 09 byla ve čtvrtek představena v Praze. Schwarzenberg při této příležitosti řekl, že nová strana má za cíl stát se politickou alternativou pro nespokojené občany a chce se pokusit o nápravu "veřejných věcí". Strana bude chtít kandidovat v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny samostatně či v koalici s jiným subjektem. Cílem je zisk dostatečného počtu mandátů, aby strana mohla ve sněmovně založit vlastní klub, na což stačí tři poslanci.