Ještě v úterý Severa v ČT uvedl, že klíčová pro jeho budoucí fungování bude porada s manželkou. "Já nemám jasno, já jsem chtěl mluvit se svojí manželkou, jestli budu v politice, ale musel jsem do vašeho studia, čeká mě to teď, kouká se na televizi a čeká, až budu mít čas to s ní probrat," řekl doslova poslanec.

Ten si však zatím není zcela jistý, jak jeho podpora straně TOP 09 bude vypadat. "Když bude zapotřebí, budu se podílet na založení stranické buňky na Pardubicku,“ uvedl pouze Severa.

Bývalý lidovecký předseda Miroslav Kalousek tak získal pro svůj nový subjekt dalšího příznivce, pomoc při vzniku nové strany přislíbila také bývalá členka KDU-ČSL Vlasta Parkanová. Očekává se, že se k nim připojí i další poslanci, kteří se vzdali lidovecké stranické legitimace, Jan Husák a Ladislav Šustr.

Senátorka Ludmila Müllerová sice v úterý křesťanské demokraty oficiálně opustila, nicméně v jejich senátorském klubu hodlá zůstat.

Kalousek se svými stoupenci představí TOP 09 ve čtvrtek, kdy se také vyjasní, jakým způsobem hodlá nové uskupení podpořit populární exministr zahraničí Karel Schwarzenberg.