Během dovolené v Berlusconiho vile vyfotil italský fotograf nahého Topolánka, který byl tehdy českým premiérem, a snímky v pátek v první den evropských voleb zveřejnil španělský deník El País.

"Pokaženou loňskou dovolenou, kdy bulváry z České republiky nás pronásledovaly, nepustily nás v podstatě ven, pokládám za svůj velký omyl," prohlásil Topolánek. "Už nikdy nevyužiju nabídky žádného politika, abych v plném soukromí pod dohledem carabinieri absolvoval svoji dovolenou," dodal.

Znovu také zopakoval, že fotografie, která ho zachycuje nahého, je fotomontáž. V pátek rovněž tvrdil, že celá záležitost může být součástí levicové kampaně před eurovolbami. V nich nicméně ODS v Česku s velkým náskokem zvítězila. [celá zpráva]

El País zveřejnil pět fotografií ze série několika set, které zajistila italská justice a které vznikly při soukromých akcích v Berlusconiho vile na Sardinii. S výjimkou Berlusconiho jsou na všech otištěných fotografiích ostatní obličeje rozmazány, Topolánek ale připustil, že nahým mužem na jednom ze snímků je on. Tvrdil ale, že jde o fotomontáž.

"Není vidět hlava, nezdá se, že by to bylo mé tělo. A to dole je evidentně fotomontáž," komentoval Topolánek v pátek fotografii, na níž se nahý muž s rozostřenou hlavou se ztopořeným penisem sklání nad lehátko pro osušku, zatímco na vedlejším lehátku leží neidentifikovatelná žena v plavkách. [celá zpráva]