Bez elektrického proudu bylo podle Rafaje asi dvacet panelů. Nad tím, že reklamní panely propagující ODS svítily nadále, stejně jako běžné komerční reklamy, se pozastavil na tiskové konferenci v Lidovém domě Jiří Paroubek.

O vlastníkovi firmy Liborovi Hájkovi šéf ČSSD Jiří Paroubek řekl, že jej zná jako korektního člověka. "Doufám, že se zachová korektně i v tomto případě,“ doplnil s tím, že věří, že vypnutí panelů ČSSD byla technická chyba.

Podle Rafaje se však jedná o sabotáž výtržníka. "Vyslali jsme chlapy do terénu a ti zjistili, že některé panely byly odpojeny. Zcela určitě jsme je neodpojili my, to bychom si nemohli dovolit,“ uvedl Rafaj. Podle něho čin neznámého pachatele posoudí právníci a zjistí, zda ho lze zažalovat. Nelze vyloučit, že pachatele zachytily kamery, jejichž systém je v Praze poměrně hustý.

Firmu Eltodo vlastní a řídí Libor Hájek, který před časem pomohl z nouze Mirkovi Topolánkovi, když odkoupil za několik miliónů směnku za krachující společností VAE, jejímž spolumajitelem byl Topolánek.