ČSSD ve čtvrtek uspořádala pro novináře setkání v pražském Hotelu Central. Kromě avizovaného tématu dopravy se dostalo i na „vaječnou středu“. Tvrdík informoval, že byl ráno na Policejním prezídiu, kde předal záběry z akce u Anděla, které si jeho strana pořídila. Podle Tvrdíka policie také mítink monitorovala a v davu byli její příslušníci v civilu.

Zatímco středeční postup policie stejně jako Paroubek kritizoval, její čtvrteční reakci, kdy začala mítinky ČSSD intenzivně hlídat, ocenil. „Policejní prezídium to bohorovně podcenilo. Prostě tam doutná duch bývalého ministra Langra,“ řekl ještě Paroubek k postupu policie na mítinku u Anděla.

Tvrdík také označil činnost vrhačů vajec za extremismus a výtržnictví. Postěžoval si, že létala vajíčka vařená natvrdo. „To už je fyzický útok se vší parádou,“ řekl a dodal, že létala také čokoládová vajíčka, brambory a rajčata. ČSSD ale podle Tvrdíka nebude podávat trestní oznámení.

Volební manažer ČSSD se také pustil do šéfa ODS Mirka Topolánka, který sice odsoudil vrhání vajec, ale zároveň hovořil o řízené provokaci Lidového domu. „Slova pana Topolánka mě šokují,“ řekl. Podle Tvrdíka musela mít akce u Anděla organizátory i mimo mítink, tvrdil, že takové lidi přímo na akci zaznamenali.

Paroubek se domnívá, že ČSSD má po vajíčkové kanonádě morální převahu. „Máme morální převahu a lidé to tak chápou,“ sdělil. „Hlavním politickým protivníkům se nepodařilo nás smést z náměstí českých a moravských měst,“ uvedl a dodal: „To se i díky naší odvaze nepodařilo“. Šéf ČSSD se přitom domnívá, že se podobná situace, jako ve středu, už nebude opakovat.