Na investice měli poslanci loni k dispozici původně 43 miliónů, tuto částku ale ještě navýšili o  3,5 miliónu na nákup národního právního a informačního systému. Zakázku ale zrušil antimonopolní úřad. Jak ve středu řekl poslancům kancléř komory Petr Kynštetr, Sněmovna se proti verdiktu odvolala a v budoucnu zřejmě vypíše nové řízeni.

Sněmovna loni nechala opravit jednací sál, kde je nové hlasovací zařízení za více než dva miliony korun, pořídila novou klimatizaci a zrekonstruovala některé zasedací místnosti. Vzniklo také zastřešené atrium s novými prostorami tiskového střediska.

Karta pro hlasování ve Sněmovně.

:. Poslanci si pořídili nové hlasovací zařízení. FOTO: Lukáš Táborský, Právo

Dlouhé schůzování se prodražilo

O více než čtvrtinu loni Sněmovna překročila výdaje na ostatní osobní služby. Kynštetr upřesnil, že šlo hlavně o výdaje na služby stenografů nebo číšníků a servírek ve sněmovních stravovacích zařízeních, a to v souvislosti se schůzemi Sněmovny, které trvaly i tři týdny.

Na druhé straně se podařilo ušetřit na cestovném poslanců a na pohoštění zahraničních delegací. Na straně příjmů získala Sněmovna 14 miliónů korun ze stravovacích provozů.