"Ujistil jsem premiéra Fischera, že ta demonstrace není proti činnosti současné vlády, že není ani proti jejímu složení," uvedl Štěch. "Naše výhrady budou k chování předchozí vlády. K některým návrhům, které se týkaly zákoníku práce a důchodové reformy," vysvětlil.

Podle dřívějšího vyjádření místopředsedy ČMKOS Jaroslava Zahradila je hlavním účelem demonstrace "dát jasný signál, že nechceme, aby žádná vláda, která bude následovat po této úřednické, přicházela s podobnými návrhy“. 

Demonstrace se uskuteční v rámci série protestů, které se uskuteční i v dalších metropolích Evropy pod vedením Evropské odborářské konfederace. Vlna protestů se spustí ve čtvrtek v Madridu, v pátek se převalí přes Brusel a v sobotu bude pokračovat kromě Prahy také v Berlíně.

Fischer hodlá do budoucna s odboráři jednat častěji a je možné, že se na sobotní demonstraci přijde podívat. "Shoda je na tom, že dominantním tématem přístupu ke krizi je sledování hodnocení vývoje zaměstnanosti. Já jsem pana předsedu Štěcha ujistil v tom, že vláda bude velmi pečlivě analyzovat, jaký je dopad přijatých protikrizových opatření," řekl po jednání s odboráři Fischer.