Filip mimo jiné kritizoval vládu v demisi a vyjádřil se i k nové. "Bude to skrytá velká koalice," řekl také lídr na adresu Fischerovy vlády.

Dále odmítl tvrzení, že KSČM je nedemokratická a mluvil také o extremismu, který mělo vyvolat to, že ministerstvo vnitra nedostatečně neodůvodnilo svůj návrh na zrušení Dělnické strany.

Na akci KSČM dorazil také aktivista Jan Šinágl. V rukou si nesl například komunistický časopis Mladá pravda. Někteří komunisté se s ním hádali, Šinágla přitom doprovázeli dva členové policejního antikonfliktního týmu. Z pódia ovšem zazněla i zdravice a uvítání Šinágla. Na komunistické oslavy prvního máje totiž chodí pravidelně.

Na komunistické oslavy 1. máje dorazil také aktivista Jan Šinágl.

:. Na komunistické oslavy 1. máje dorazil také aktivista Jan Šinágl. FOTO: Milan Malíček, Právo

Mezi účastníky bylo možné zahlédnout předlistopadového šéfa pražské KSČ Miroslava Štěpána a bývalého generálního tajemníka ÚV KSČ Milouše Jakeše. Oproti loňsku se zúčastnili i zástupci odborářů.

Komunistické oslavy 1. máje přišli oslavit také Miroslav Štěpán či Milouš Jakeš.

:. Komunistické oslavy 1. máje přišli oslavit také Miroslav Štěpán či Milouš Jakeš. FOTO: Milan Malíček, Právo

Za odboráře u Křižíkovy fontány promluvil například Stanislav Antoniv, šéf Odborového svazu Stavba, který je součástí Českomoravské konfederace odborových svazů. "Musí skončit kasínový kapitalismus,“ řekl a pozval na demonstraci odborů, která se koná 16. května na pražském Hradčanské náměstí. "Přijďte, ať je nás tam víc, než když přijel prezident Obama,“ vyzval Antoniv.

K vidění byly například stánky Svazu mladých komunistů Československa, který vystavil rudou vlajku se žlutým srpem a kladivem, a Společnosti česko-kubánského přátelství. Na oslavy se přišel podívat také provozovatel Matějské pouti Václav Kočka.