Na otázku "Kde se vzala informace o tom, že vás do funkce místopředsedkyně doporučila Petra Paroubková?" odpověděla: "To bych tedy taky ráda věděla.“

Na další otázku: "Ale byla zveřejněna nahrávka, kde o tom mluvíte,“ odpověděla rádoby fikaně: "Nevím, co je to za nahrávku. Jednou je kratší, jindy delší... Podle toho, jak se to hodí.“

Poté, co se minulý týden ztrapnila, když audionahrávku okomentovala slovy: "Toto jsem v životě neřekla. Důrazně to popírám,“ se tak zapletla do další trapné lži, neboť audiozáznam jejích výroků byl zveřejněn od 19. dubna celkem třikrát, vždy ve stejném znění a vždy s týmž nezaměnitelným hlasem a dikcí Aleny Borůvkové. Na Novinkách dvakrát, byť s tím rozdílem, že před jedním záznamem byla zařazena asi desetivteřinová komerční reklama a před druhým nikoliv. Pak tentýž audiozáznam použila v rámci zpravodajství ještě TV Prima, opět v témže znění.

Články, v nichž se objevil audiozáznam výroku Borůvkové
Borůvková (ČSSD) jako první politik popírá nahrávku svých vlastních slov
Borůvková hrozí redaktorovi Práva trestním oznámením

Místo, aby se poctivě vyrovnala s tím, co se nedá popřít, vrší Borůvková slovní triky, které mají za cíl zpochybnit integritu novinářů a zamlžit její prvotní výrok, že Paroubkova manželka nějakým způsobem doporučila její kandidaturu. Jedinou pozitivní změnou v jejím středečním vystoupení je, že už novinářům nevyhrožuje trestním oznámením.

Jinak aktivně pokračuje v kampani za své zvolení do vedení soc.dem. V doprovodu Petra Dimuna ve středu navštívila Poslaneckou sněmovnu a v plánu má lobbovat v krajských organizacích své strany s cílem získat jejich nominaci.