„Setkání samotné je unikátní zejména tím, že papež se setkává na soukromé rozhovory pouze s hlavami států, tzn. se svými protějšky, které na setkání zve. Ostatní političtí představitelé z dané země se s papežem mohou setkat pouze v rámci tzv. generální audience (hromadné či veřejné setkání), která je otevřena všem poutníkům, kteří zpravidla ve středu přijdou do Vatikánu“, prozradil Novinkám Jindřich Forejt, ředitel Protokolu Kanceláře prezidenta republiky.

Tématem jednání bude mimo jiné i papežova zářijová návštěva v České republice. V minulých dnech navštívili v této souvislosti Česko zástupci Vatikánu, kteří ve spolupráci s prezidentskou kanceláří a zástupci České biskupské konference jednali o detailech programu návštěvy svatého otce.

Papež by měl do ČR přiletět v sobotu 26. září. Následující den by měl dle informací České biskupské konference sloužit mši na letišti v Tuřanech. U příležitosti národní pouti ke svatému Václavovi by se měl Benedikt XVI. setkat 28. září s mládeží ve Staré Boleslavi.