Nabídku dostala od Jiřího Paroubka, který byl v tomto volebním regionu lídrem před třemi lety a chystá se tam kandidovat znovu.

Nabídku Brožová v pondělí Právu sama potvrdila. „Mile mne to překvapilo,“ řekla. Brožová už v několika posledních kampaních soc. dem. podporovala jako účinkující. „Netajím se tím, že se sociální demokracií sympatizuji a že tuto stranu podporuji,“ dodala.

Zatím přemýšlí o tom, zda by kandidaturu a případnou poslaneckou práci zvládala i kvůli tomu, že žije sama s dcerkou. Pokud by se do Sněmovny dostala, ráda by se věnovala například kultuře.

Podnikatel a přítel Brožové Peter Kovarčík z USA, kde právě pobývá, na dotaz Práva řekl: „Myslím si, že v politice by mohla být velice úspěšná, neboť lidé jako ona v ní opravdu chybějí.“ Podle Kovarčíka se Brožová o politiku dlouhodobě zajímá a její sympatie k levici jsou opravdové.

 

Netajím se tím, že se sociální demokracií sympatizuji a že tuto stranu podporuji.Kateřina Brožová

 

Podle šéfa ústecké krajské ČSSD Petra Bendy ohledně kandidátky zatím „není rozhodnuto o nikom“. Podle něj o jménech kandidátů budou nejprve rozhodovat místní organizace, pak okresní konference a konečné slovo bude mít krajská konference, kterou Benda očekává na konci června. Doplnil, že soc. dem. v Ústeckém kraji znovu podporuje jako lídra sněmovní kandidátky Paroubka.

Rozhovor s Kateřinou Brožovou přináší úterní vydání deníku Právo.