"Jsem moc rád a chtěl bych panu prezidentovi strašně poděkovat za to, že můžu být zase se svojí ženou a dcerkou. Vůbec nevíme, jak dcera dopadne, teď má před sebou operaci. Věřím, že bude žít,“ řekl Pavol Kudrik novinářům. Se svou družkou a dcerou se setkal už ve čtvrtek, kdy ho do ostravské nemocnice přivezla sanitka.

Kudrik je hospitalizován na stejném oddělení jako jeho dcera Natálka a družka Anna Siváková. Každý z nich je na jiném pokoji.

Příbuzní napadené rodiny v nemocnici

:. Příbuzní napadené rodiny v nemocnici. FOTO: Aleš Honus, Právo

Do nemocnice v pátek přišla všechny hospitalizované navštívit skupina příbuzných včetně jeho matky. „Nikomu jsme nic neudělali, tak proč to někdo udělal?. My za to nemůžeme, že  jsme cikáni,“ řekla Kudrikova matka Božena Bandurová, která se domnívá, že za útokem stojí rasismus.

Oba rodiče Natálky v pátek v nemocnici navštívila i mluvčí ministra Michaela Kocába Lejla Abbásová, aby dohodla podrobnosti stotisícového osobního daru ministra. Do nemocnice přišla v doprovodu romského aktivisty Kumara Viswanathana.

Otec napadené rodiny v nemocnici

Otec napadené rodiny v nemocnici. FOTO: Aleš Honus, Právo

"V nejbližší době budeme muset řešit právní náležitosti tohoto daru. Musíme například vyřešit otázku ohledně darovací daně. Také musíme zjistit, zda rodina nepřijde o sociální dávky, pokud dostane takový dar,“ dodal Vishwanathan.

Otce napadené rodiny v nemocnici navštívila i mluvčí ministra Michaela Kocába Lejla Abbasová a romský aktivista Kumar Viswanathan.

:. Otce napadené rodiny v nemocnici navštívila i mluvčí ministra Michaela Kocába Lejla Abbasová a romský aktivista Kumar Viswanathan. FOTO: Aleš Honus, Právo