Politici po setkání schůzku nekomentovali. Kohout odmítl jednání komentovat, Fischer a Topolánek odjeli auty. Barroso, který ze schůzky odešel jako první, pouze konstatoval, že je pěkné počasí.

Dá se předpokládat, že tématem jednání bylo úspěšné dokončení českého předsednictví Evropské unii. Fischerův kabinet by měl Topolánkovu vládu nahradit 9. května, přičemž Česká republika bude Radě EU předseda až do konce června. Počátkem tohoto měsíce se v zemích evropské sedmadvacítky uskuteční volby do europarlamentu.

Fischera po pracovní snídani čekají jednání s kandidátem na ministra kultury Horymírem Kubíčkem, následně přijme uchazeče na post ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerku. Po poledni se setká s Jakubem Šebestou, který by mohl být ministrem zemědělství, přijme Danu Juráskovou, která byla nominována jako ministryně zdravotnictví a Danielu Kovářovou, navrženou do čela resortu spravedlnosti.

Designovaný premiér se setká také s odstupujícím ministrem průmyslu a obchodu Martinem Římanem a přijme kandidáta na ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušku. Dá se předpokládat, že ani tentokrát Fischer nikomu z nominovaných post ministra nenabídne a učiní tak až příští týden.