Na tomto zmateném místě policie přitom často měří rychlost, radary nastaví na rychlost 50 kilometrů v hodině, kterou většina aut nedodržuje.

I spořádaní řidiči, kteří svědomitě dodržují předpisy, zde snadno přicházeli o dva body. Po projetí mostem povolenou rychlostí 70 kilometrů v hodině si totiž málokdo uvědomil, že za bočním sjezdem na konci mostu se dostává v platnost znovu padesátka. Na křižovatce žádná značka neupozorňovala na změnu rychlosti. Motoristé tedy jeli dále rychlostí převyšující povolenou rychlost až o 20 kilometrů v hodině, za což hrozí pokuta ve výši 1 500 až 2 500 korun a přidělení dvou trestných bodů.

Magistrát sedmdesátku zruší

Magistrát hlavního města Prahy slíbil nápravu a zvýšenou povolenou rychlost zrušit, aby řidiče nemátla. "Zruší se to a nikde tam sedmdesátka nebude, pracujeme na tom,“ řekl Aleš Krejča z pražského odboru dopravy.

Absurdní značení pobouřilo nejen řidiče, ale také odborníky. "Je to pro řidiče naprosto zmatečné, sedmdesátka na zhruba dvě stě metrů je úplný nesmysl,“ řekl Novinkám předseda Asociace autoškol České republiky Ondřej Horázný.

Krejča vysvětlil, že pro zavedení sedmdesátky na mostě Barikádníků hrál především fakt, že zde nebyl důvod pro omezení rychlosti. "Sedmdesátka tam byla nastavena kvůli charakteru komunikace. Nebyl žádný důvod, proč tam snižovat rychlost, silnice je bezkolizní, bez chodců,“ dodal Krejčí.