Uvedla, že současné teploty vydrží podle některých modelů až do 22. dubna. „Pořád bychom měli mít odpoledne kolem 20 stupňů,“ uvedla Honsová.

Na Velikonoce bude od soboty do pondělí ráno polojasné počasí s místním ranními mlhami. Teploty budou ráno od deseti do šesti stupňů a odpoledne vyšplhají na 17 až 22 stupňů.

„Bouřky z tepla se mohou vyskytnout na Velikonoční pondělí hlavně na horách. Přívalové deště se při nich nikdy nedají vyloučit, ale nepředpokládáme je. Na celém území republiky by o Velikonocích mělo být minimum dešťových srážek,“ řekla Honsová.

Teplé počasí, nad 15 stupňů je na českém území od minulého víkendu a během týdne se ještě více oteplovalo. Teplota se vyšplhala až na 25 stupňů, což značí letní den. Počasí jako by vynechalo jaro a přeskočilo ze zimy rovnou do léta. Lidé tak ze dne na den odložili bundy a kabáty a začali rovnou chodit nalehko, mnozí i v tričku s krátkým rukávem.

Teploty v týdnu mírně srazily jen bouřky a přívalové deště. Právě ty se občas očekávají i o víkendu. 

Ještě je šance vyrazit na lyže

Jaro slibuje o velikonočním víkendu stále i skvělé možnosti lyžování. Sjezdovky nejvyšších českých hor stále pokrývá od půl do jednoho metru vesměs technického sněhu.

 

:. Velikonoční víkend lyžařům přeje.
FOTO: Vladislav Prouza, Právo

Špičku jarního lyžování představuje naplno rozjetý Špindlerův Mlýn dávající znát pokročilejší roční dobu snad pouze mimosezónními cenami skipasů a ubytovacích služeb. Lanovky pojedou ve Špindlu do 19. dubna. 

Provoz skiareálů o Velikonocích pokračuje také v Rokytnici nad Jizerou, v Harrachově, Vítkovicích, Peci pod Sněžkou, Janských Lázních a Herlíkovích u Vrchlabí. Hřebeny Krkonoš pokrývají dva metry sněhu a platí třetí s pětibodové stupnice lavinového nebezpečí. Lyžovat se však dá i  v Orlických a Jizerských horách i Jeseníkách.

Správa Krkonošského národního parku prodloužila díky stále vysoké sněhové pokrývce do pondělí 13. dubna termín pro strojovou úpravu vybraných běžeckých tratí.