"Já mám pozastavené členství (myšleno v ODS) v souladu se stanovami. To znamená, že nemůžu volit, nemohu být volen, nemohu hlasovat," řekl Tlustý na tiskové konferenci, na níž byl představen jako lídr kandidátky Libertas.cz. [celá zpráva]

Schwippel, který na kandidátce figuruje na třetím místě, nevyloučil, že by mohl ODS opustit, rozhodne se prý v příštích dnech. "Možnosti jsou tři. Jedna z nich je nedělat nic, druhá je pozastavení členství tak, jak to učinil kolega Tlustý, a třetí možnost je z ODS vystoupit," prohlásil.

Tlustý na tiskové konferenci zdůvodňoval i své rozhodnutí kandidovat za Libertas.cz tím, že právě toto uskupení, jehož založení, podle svých slov, "zorganizoval" Vladimír Železný, přebírá principy, které ODS opustila. Podle Tlustého již  ODS není "kladivem Evropy", ale naopak si osvojila "eurohujerství", a její zástupci podle Tlustého "prodávají zájmy ČR za své vlastní".

Pravdoláska, zelení a eurohujeři

Na tiskové konferenci vystoupil i europoslanec a dvojka kandidátky Vladimír Železný, který vyjádřil "mimořádnou radost" nad tím, že pro své hnutí získal právě Tlustého se Schwippelem. Libertas.cz by podle jeho slov měla být platformou pro síly, které oponují Lisabonské smlouvě.

Železného volební trumfy: Jan Schwippel, Vlastimil Tlustý, Andrea Hudlíková a sám Vladimír Železný
FOTO: Petr Hloušek, Právo

Stávající politická reprezentace podle jeho slov nezastupuje občany a vyklidila postoj vyznavačům "pravdolásky, zeleným a eurohujerům". Železný se také vyznal ke své adoraci prezidenta Václava Klause a neopomněl zdůraznit, že právě Libertas.cz se snaží bezezbytku naplňovat Klausovy myšlenky. "Pan prezident je majestát," zdůraznil několikrát Železný.