Podle Hojdara reforma obsahuje prvky, které poškozují zájmy některých skupin obyvatelstva. Své tvrzení opřel o zákon o sociální potřebnosti, který se nepodařilo prosadit. "Jestliže osmapadesátiletý člověk přijde o práci a skončí v evidenci úřadu práce, dostane se za čas do situace, kdy bude muset rozprodat majetek, aby měl nárok na sociální dávky. Bude prodávat věci, na které si vydělával celý život a do důchodu půjde bez ničeho," rozhořčil se Hojdar.

Ostatní důchodci však prý mohou být spokojení. Hojdar pro ně prý vybojoval šest let, o které se posune hranice odchodu do důchodu. Bezdětné ženy a muži budou mít nárok na starobní penzi ve třiašedesáti letech od roku 2012 místo navrhovaného roku 2006.

"Do reformy se dostaly věci, co se podílí na zlepšení situace důchodců. Přestože za to bojoval jen Hojdar, podařilo se prosadit opravy i ve většině dalších zákonů," pochválil se Hojdar. Pak připustil, že nedokázal zabránit snížení výplat nemocenské v prvních třech dnech choroby z padesáti na pětadvacet procent. "Byl to problém, celá koalice stála proti mě. Hlasovali se mnou jen komunisté," postěžoval si.

Kritikou reformních zákonů si Hojdar zadělal na další potíže. Ani to ho zatím nedonutilo, aby se definitivně rozhodl, zda z politiky odejde nebo se vrátí do poslaneckého klubu mateřské ČSSD, který v létě opustil. "Nejsem v takové situaci poprvé. Připomíná mi to, jak mého otce po roce 1968 vyhodili ze strany a lidé na nás plivali. Ti samí lidé později otočili," uvedl.