„Je to pravda. Před zasedáním zastupitelstva, kde byl kolega Sepp zvolen do rady kraje, jsem získal informace, že je trestně stíhán. Proto jsem si informaci chtěl ověřit ještě před jeho volbou u okresního policejního ředitele Dvořáka,“ potvrdil Právu v neděli poslanec Dušek.

Dodal, že mu Dvořák obratem zavolal, že se informace nezakládají na pravdě. „Myslím si, že se mohu zeptat kohokoli na cokoli a je otázkou, zda mi odpoví,“ podotkl Dušek. Upozornil také, že Sepp není jeho politický rival a vzájemné vztahy označil za přátelské.

Na případ se přišlo náhodou

Podle Lidových novin se na případ přišlo náhodou, a to díky vyšetřování šéfa okresního policejního ředitelství Miroslava Dvořáka. Ten byl již před nedávnem inspekcí ministerstva vnitra zatčen a obviněn z několika trestných činů.   

Inspekce Dvořáka několik měsíců odposlouchávala. Právě díky prošetřování šéfa libereckého policie se přišlo i na poslance Roberta Duška.

O komunikaci Duška s Dvořákem prý Sepp věděl. „O telefonátu jsem s poslancem Duškem hovořil, uskutečnil se v den, kdy se konalo ustavující zasedání zastupitelstva. S poslancem Duškem spolu spolupracujeme a jsme přátelé,“ odpověděl v neděli Právu Sepp, který údajně figuruje ve spisu i v dalším případě v souvislosti s Dvořákem.

V obci měl podle některých informací překročit rychlost až o 60 kilometrů v hodině a expolicista Dvořák mu měl pomoci přestupek zahladit.

Již v minulosti se vyšetřovaly podobné kauzy týkající se poslance Jana Moravy (ODS) či senátora Vladimíra Drymla (ČSSD).