V noci na pátek začne počasí na našem území od severu ovlivňovat frontální systém, který přinese další sněžení.

Doporučené články

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal ve čtvrtek dopoledne pro Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Ústecký kraj výstražnou informaci na tvorbu sněhových jazyků a závějí. Na horách v severních oblastech republiky může podle Honsové napadnout až 20 centimetrů nového sněhu, v nížinách do deseti centimetrů.

Denní teploty by se v pátek měly pohybovat v rozmezí od minus tří do plus jednoho stupně, přičemž v 1000 metrech nad mořem předpovídají meteorologové minus šest. 

Oblačno až zataženo bude i v sobotu, která bude nejteplejším dnem tohoto týdne. Znovu se může objevit občasné sněžení, ranní teploty se budou pohybovat v intervalu od minus čtyř do minus osmi stupňů Celsia, při vyjasnění až minus deset. Přes den se rtuť teploměru vyšplhá na minus dva až plus dva stupně. V horských oblastech bude kolem minus pěti.

Také neděle bude oblačná až zatažená, opět s občasnými sněhovými přeháňkami. Na východě republiky může být ráno až minus 14 stupňů, na ostatních částech  ČR předpovídají meteorologové teploty v rozmezí minus osmi až minus 12 stupňů. Přes den  by mělo být mezi minus čtyřmi a nulou.

Mrazivé počasí s četnou oblačností by mělo vydržet minimálně do příští středy. Podle Honsové se dá výraznější změna charakteru počasí očekávat až počátkem března.