Roztržka prý byla velmi ostrá Už loni na podzim měla vláda projednávat reakci ministerstva na kritiku ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) týkající se právě výstavby soudního paláce v Brně.

Prezident NKÚ František Dohnal tehdy uvedl, že kabinet příslušnou zprávu ani neprojednal, protože ji Pospíšilovi podřízení vypracovali tak špatně, že ji radši ministr z jednání kabinetu stáhl. Přímo na chodbě úřadu vlády se pak údajně mezi Pospíšilem a jeho prvním náměstkem strhla vášnivá hádka.

Ministr prý totiž činil Steinera za neúplnou zprávu pro vládu odpovědným. „K té roztržce mělo dojít na chodbě a měla být velmi ostrá,“ řekl k tomu v září Právu Dohnal.

Mluvčí ministerstva Veronika Ludvíková odchod Steinera potvrdila, k důvodům se však vyjadřovat odmítla.

„Dnes už bývalý náměstek přišel na ministerstvo spravedlnosti ze soukromé sféry v roce 2006, tedy za první Topolánkovy vlády, společně s Jiřím Pospíšilem. Už tehdy se spolu domluvili na omezené době jeho působení ve funkci náměstka,“ řekla k tomu mluvčí s tím, že Steiner se nyní do soukromé sféry po oboustranné dohodě zase vrací. Steiner přitom na ministerstvu našel i svou ženu. Za manželku si totiž vzal Pospíšilovu.