"Byl to vynikající projev, zajímavá byla hlavně ta část, kde mluvil o zdravotnické reformě (v USA), je to určitě posun k Evropě," reagoval na projev Paroubek.

K části, v níž Clark děkoval Čechům a vládě za to, že radar podporují,se příliš nechtěl vyjadřovat. Je dobře, že strana slyšela i názory, "které nejsou v souladu s její politickou linií," řekl Paroubek.

Upozornil, že i na straně administrativy USA je poznat umírněnější postoj, země chce například jednat s Íránem a Ruskem. Paroubek ale doplnil, že to určitě nebude mít vliv na změnu postoje jeho strany.

Clark ještě před tím, než vystoupil před delegáty sjezdu řekl, že o radaru a misích v Afghánistánu, proti kterým ČSSD také vystupuje, mluvit nebude. V sobotu radar ale přece jen zmínil. „Jsem velmi rád, že čeští lidé, lidé ve střední Evropě, přijali iniciativu USA k protiraketové obraně,“ řekl.

Účast Clarka na sjezdu strany byla kontroverzní. Vystoupil proti ní například Jaroslav Foldyna. Kritizoval, že strana zve člověka, který nařídil bombardování bývalé Jugoslávie. Řekl, že spíše než na sjezdu ČSSD by se Clark měl zpovídat  v Haagu.