Poslanec má totiž podezření, že je už více než rok odposloucháván a sledován. Sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby ale nemá žádné důkazy o tom, že by BIS Hojdara sledovala nebo odposlouchávala, oznámil po skončení jednání předseda komise Jan Klas (ODS).

"Pan ředitel (BIS Jiří Lang) řekl první větu zcela zásadní, že BIS nikdy pana poslance Hojdara neodposlouchávala, nikdy nesledovala ani zpravodajsky nerozpracovávala," dodal Klas.

Čekal na vyjádření BIS

Na včerejší dotaz Práva, jak bude hlasovat, Hojdar odpověděl: "Uvidíme, co bude v pátek. Přede mnou je zasedání komise pro kontrolu tajné služby, které jsem předal všechny své poznatky o mém sledování. Její schůze začíná před osmou hodinou, vyčkejme, co se tam odehraje. Podle toho se pak rozhodnu, jak budu hlasovat po deváté hodině ve Sněmovně."

Jak Právu sdělil ředitel BIS Jiří Lang, pozvání na jednání parlamentní komise vítá. "BIS má čisté svědomí, nejedná na politickou objednávku a nepřipustí, aby byla vtahována do politických názorových diskusí a střetů," řekl Lang. Tiskový mluvčí BIS Jan Šubert dodal, že ředitel BIS dá poslancům konkrétní a jednoznačné odpovědi.

Hojdar podle svého názoru shromáždil dostatek důkazů, podle nichž ho několik měsíců sledují oficiální bezpečnostní struktury.