Do Mrštinova podniku šly dva státní příspěvky. Dotaci 1,32 miliónu korun dostal v roce 2005 od ministerstva pro místní rozvoj, které tehdy vedl současný pardubický hejtman Radko Martínek.

Druhý příspěvek ve výši téměř čtyř miliónů korun putoval do podniku z ministerstva práce a sociálních věcí řízeného tehdy Zdeňkem Škromachem. Příspěvky od státu podnikatel Mrština využil k rekonstrukci hotelu, který v současnosti už jako veřejný dům neslouží. To, že se v něm dříve erotické služby poskytovaly, Mrština přiznává: "Byl to takový slušný podnik. Chodili tam slušní lidé - inkognito."

O nevěstinec se zajímala policie

Podle informací MfD se o nevěstinec začala kvůli kuplířství zajímat policie, tak ho majitel přestavěl na hotel. Mrština ale nikdy stíhán nebyl, podnik tehdy neprovozoval on, nýbrž nájemce.

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach nevylučuje, že se s Mrštinou zná, popírá ale, že Mrštinovi dotacemi úmyslně pomáhal. "Jako ministr jsem o tom nevěděl," řekl Škromach. Vyjádření hejtmana Martínka se deníku nepodařilo sehnat.

Tehdejší premiér Jiří Paroubek ve čtvrtek v České televizi řekl, že o případu nic neví a zveřejnění případu považuje za mediální vyřizování účtů před víkendovým sjezdem strany.

Vedení sociální demokracie se dnes proti informacím MfD ohradilo s tím, že titulek "ČSSD: miliony do nevěstince" není pravdivý, protože ČSSD žádné prostředky na rekonstrukci hotelu neposkytla. ČSSD také uvedla, že zvažuje podat trestní oznámení na neznámého pachatele, aby vyloučila jakoukoliv zainteresovanost v této záležitosti, a že se distancuje od praktik, v článku popsaných jako "poskytování služeb veřejného domu".

"Budeme požadovat od krajské organizace ČSSD v Královehradeckém kraji prošetření všech podezření, která se Miloslava Mrštiny týkají," uvedla ČSSD.  

V roce 2003 v objektu podle tehdejších informací ČTK dvakrát hořelo, někdo hodil do podniku zápalné láhve. Mrština tenkrát popřel, že by šlo o vyřizování účtů mezi podnikateli.