Text výhrůžné zprávy: "Ty svině, ty hnusná kurvo, jestli nepodpoříš reformu a nebo sundáš vládu tak ti unesem dítě tebe rostřílíme na kusy. Jestli to oznámíš policajtům tak seš mrtvola a tvoje dítě taky!!!" Hojdar zjevně otřesený přijatým vzkazem nechtěl spekulovat o tom, kdo může být autorem výhrůžky. Jak už Právo informovalo, Hojdarovi přes regionální mostecký tisk v pondělí kdosi poslal dopis se dvěma nábojnicemi s nápisem Hojdar BIS.

Středeční anonymní vzkaz může být reakcí na hladký průběh při schvalování reformních zákonů ve Sněmovně. Dosavadní vítězné tažení Špidlovy koaliční vlády při jejich projednávání se zřejmě někomu nelíbí. Josef Hojdar totiž v červenci vystoupil z poslaneckého klubu soc. dem. a dlouho před zahájením zářijové schůze Sněmovny avizoval, že pokud neprojdou jeho pozměňovací návrhy, nejméně tři z jedenácti navrhovaných norem nepodpoří. Ve středu se často zdržel hlasování.

Hojdar je znám svými kritickými výhradami vůči řadě navrhovaných zákonů v reformě veřejných financí a netají se tím, že může v rozhodujícím třetím čtení hlasovat proti některým z nich. Vzhledem k rozložení sil ve Sněmovně však v této fázi ani jeho záporný hlas přijetí zákonů nemusí zabránit. Jiná situace by nastala v případě, že by přijaté zákony vetoval prezident Václav Klaus. To by vládní koalice potřebovala k přehlasování veta všech 101 hlasů svých poslanců, včetně Hojdarova.