ODS při zahájení úterní schůze předložila návrh na vyslovení nedůvěry Špidlově vládě. Ačkoli rozhodnutí o svolání mimořádné schůze Sněmovny přísluší jejímu předsedovi, ODS vyzvala Lubomíra Zaorálka (ČSSD), aby ji svolal na čtvrtek.

Odpoledne poslanci návrhu ODS vyhověli a rozhodli, že schůze ve čtvrtek bude. Odpoledne by se měli poslanci věnovat rozpravě, v pátek v 9. hodin ráno začne hlasování o vyslovení nedůvěry koaliční vládě.

Koalice je kompletní

Zdeněk Jičínský (ČSSD) a Tomáš Vrbík (US-DEU) složili poslanecký slib, čímž je tak vládní koalice v plném počtu 101 hlasu před zahájením schůze, která má na programu reformu veřejných financí. Jičínský nahradil exministra obrany Jaroslava Tvrdíka, Vrbík zase Hanu Marvanovou, která se mandátu vzdala kvůli mateřským povinnostem v úterý ráno.

Současný předseda pražských unionistů Vrbík je parlamentním nováčkem, naopak Jičínský má už za sebou letité zkušenosti. V českém parlamentu působil již koncem 60. let. Po listopadu 1989 se stal místopředsedou Federálního shromáždění.